• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
Język angielski dla spedytorów i logistyków – kurs ekspresowy gratis PDF Drukuj Email

W lutym 2014 roku ruszy weekendowy ekspresowy kurs języka angielskiego dla spedytorów i logistyków. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim i będą poruszane tematy z zakresu umowy CMR, prawa cywilnego, regulaminów FIATA, zasad dokumentowania roszczeń i reklamacji. Kurs będzie trwał 5 weekendów (TJ. 5 x 2 dni po 6 godzin) i zakończony jest egzaminem, po zaliczeniu którego kursant otrzyma świadectwo w języku polskim i angielskim z wyszczególnionym zakresem prowadzonych zajęć. Maksymalna liczebność grupy to 14 osób. Pierwszeństwo mają pracownicy członków Stowarzyszenia SPFT, którzy w zajęciach mogą uczestniczyć nieodpłatnie. Cena kursu dla podmiotów niezrzeszonych wynosi 560 zł. W marcu zorganizowany będzie na tych samych zasadach kurs języka niemieckiego.

 
Firmy transportowe – podatek akcyzowy od paliwa w agregacie PDF Drukuj Email

Przedsiębiorstwa transportowe zajmujące się transportem ładunków schłodzonych i zmrożonych często nie są świadome, iż płacą niezasadny podatek akcyzowy od paliwa zużytego w agregatach chłodniczych – podatek ten stanowi istotną część ceny paliwa, i w roku obecnym wynosi 1169 zł za m3 paliwa.

Więcej…
 
Austria – od Wielkanocy ciężarówki nie pojadą lewym pasem PDF Drukuj Email

Z początkiem stycznia austriacka rada ministrów przyjęła projekt ustawy przewidującej całkowity zakaz jazdy pojazdami powyżej 7,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej. Zakaz będzie wprowadzony wyłącznie na 3 i 4 pasmowych drogach ekspresowych i autostradach. Konieczność wprowadzenia zakazu jest argumentowana dużą ilością wypadków związanych z najechaniem na tył z uwagi na znaczną różnicę prędkości pojazdów osobowych i ciężarowych. W Austrii na 2178 km autostrad, jednak tylko 700 km ma trzy pasy, a 40 km – 4. Jeżeli austriacki parlament wyrazi zgodę na wejście w życie nowych przepisów, będą one obowiązywały od Wielkanocy.

 
Nowy rok, nowe obowiązki dla firm transportowych PDF Drukuj Email

Przypominamy, że wraz z rozpoczęciem roku przychodzi czas na określone obowiązki sprawozdawcze:

  1. Do 28 lutego - Sprawozdanie ADR,
  2. Do 31 marca - Rozliczenie i opłata podatku środowiskowego (za zużyte paliwo itp.),
Więcej…
 
Kontrola drogowa - Czechy - podstawowe zasady PDF Drukuj Email

Procedury kontrolne realizowane przez czeskie organy kontroli drogowej zasadniczo są podobne do uregulowań polskich - inne są jednak zasady odwoławcze i to powoduje, że często przewoźnicy polscy odwołując się od nałożonych kar, uchybiając obowiązującym terminom, z góry są skazani na porażkę. Poniżej przedstawiono zatem kilka złotych zasad, które mogą pomóc w odzyskaniu choćby części nałożonej kary (kaucji):


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16