• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
ITD nieprawidłowo oblicza terminy - wyrok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 30 czerwca 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w wyroku II SA/Sz 376/16 orzekł, że organy Inspekcji Transportu Drogowego nieprawidłowo obliczają terminy obowiązkowego odczytu danych z karty kierowcy oraz z tachografu cyfrowego, wskutek czego nakładane kary są w wielu przypadkach bezpodstawne. W ostatnich kilku latach na stronach SPFT wielokrotnie sygnalizowaliśmy, iż kontrolerzy inspekcji transportu nieprawidłowo rozliczają okresy na odczyt karty i pamięci tachografu. Nieprawidłowość polega na uwzględnianiu do obliczeń wszystkich dni kalendarzowych pomiędzy kolejnymi odczytami danych, a nie, jak to wynika z przepisów UE, wyłącznie "dni roboczych", tj. dni zarejestrowanych aktywności.

Więcej…
 
Loi Macron przesunięte do 22 lipca 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 6 lipca 2016 roku francuskie Ministerstwo Pracy poinformowało, że w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw transportu drogowego zastosowane zostanie moratorium na stosowanie przepisów dotyczących płacy minimalnej do dnia 22 lipca 2016 roku. Do tego czasu wszyscy kierowcy mają zostać wyposażeni w wymagane dokumenty, zaś przedsiębiorcy mają czas na przygotowanie się do rozliczania płacy zgodnie z francuskimi uregulowaniami. W konsekwencji do dnia 22 lipca 2016 roku w przypadku stwierdzenia braku wymaganych dokumentów w trakcie kontroli drogowych nie będą nakładane kary pieniężne.

 
LoiMacron - dojenia branży ciąg dalszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Teoretycznie w przyszłym tygodniu wchodzi w życie ustawa LoiMacron, nakładająca obowiązek zapewnienia francuskiej płacy minimalnej dla każdej operacji transportu drogowego wykonywanego we Francji, jak i zobowiązująca do utrzymywania kosztownych procedur administracyjnych dla przewoźników. Niestety do chwili obecnej Francuzi nie opublikowali wzoru zaświadczenia wymaganego w związku z przewozami na terytorium Francji, toteż wiele firm na tydzień przed wejściem w życie nowych przepisów nie ma jakiegokolwiek pojęcia jak poradzić sobie z nowymi obowiązkami.

Więcej…
 
Wakacyjne zakazy ruchu 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SPFT przypomina, że od najbliższego piątku (24.06.2016) obowiązywać będą wakacyjne zakazy ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach ograniczenie ruchu dotyczy wszystkich dróg publicznych w Polsce i obowiązuje w następujących okresach:

a) od godziny 18:00 do godziny 22:00 w piątek,

b) od godziny 8:00 do godziny 14:00 w sobotę,

c) od godziny 8:00 do godziny 22:00 w niedzielę.

Więcej…
 
Publiczny Transport Zbiorowy - zmiana ustawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 24 maja 2016 roku do SPFT wpłynęło pismo z Kancelarii Prezydenta RP odnośnie działań w sprawie przesunięcia terminu wejścia w życie niektórych postanowień ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Z treści przedmiotowego pisma oraz załączników wynika, iż zapoczątkowana przez SPFT inicjatywa związana z koniecznością przesunięcia wejścia w życie przepisów ustawy jest popierana. W załączonym piśmie z Ministerstwa IiB potwierdzono, że aktualnie prowadzone są działania zmierzające do zmiany terminu wejścia w życie niektórych przepisów ustawy. Zapraszamy do lektury.

Pismo do Kancelarii Prezydenta RP w sprawie UOPTZ

Odpowiedź Kancelarii Prezydenta RP w sprawie UOPTZ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 16