• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
Nowe opłaty drogowe w Belgii od 01.04.2016 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 marca 2016 00:00

Z dniem 1 kwietnia 2016 r. Belgia wprowadza system elektronicznego poboru opłat drogowych Viapass, rezygnując jednocześnie ze stosowania dotychczasowych eurowiniet. W celu realizacji przewozów drogowych po terytorium Belgii przewoźnicy będą musieli wyposażyć swoje pojazdy w OBU (urządzenia do poboru opłat). Uzyskanie OBU jest zasadniczo nieodpłatne, jednak wymaga się opłacenia kaucji w wysokości 135 Euro (kaucja zostaje zwrócona w momencie oddania urządzenia). Zasadniczo przewidziano dwa główne sposobu uzyskania OBU:

  • za pośrednictwem strony internetowej www.Satellic.be,
  • za pośrednictwem jednego z 128 punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych w całej Belgii. Mapa z dokładną lokalizacją punktów dystrybucyjnych dostępna na https://www.satellic.be/en-UK/servicepoints
Więcej…
 
Kary za imigrantów - Koszmar w Calais Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 marca 2016 00:00

Koszmar kierowców pojazdów ciężarowych przeprawiających się na Wyspy Brytyjskie trwa. Nie chodzi bynajmniej wyłącznie o fakt niszczenia przez „imigrantów” (a bardziej bandytów) pojazdów i ładunków oraz o bezpośrednie fizyczne napaści na kierowców. Administracja brytyjska w dalszym ciągu stoi na stanowisku, iż chowający się w różnych zakamarkach pojazdów imigranci to nie problem Brytyjczyków, a przewoźników i ich kierowców. Chociaż w ostatnich miesiącach ze strony brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Philip Hammond oraz innych brytyjskich przedstawicieli płynęły deklaracje o łagodniejszym traktowaniu przewoźników, u których w ich pojazdach zmierzających do Wielkiej Brytanii znaleziono nieproszonych gości, w rzeczywistości UK Boarder Force nakłada maksymalne kary pieniężne, nierzadko przekraczające 10 tysięcy GPB (w zależności od ilości imigrantów w jednostce transportowej). Niestety kary pieniężne nakładane są zarówno na przedsiębiorstwo transportowe jak i na kierowcę. Dodatkowo kierowca może otrzymać czasowy zakaz wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii.

Więcej…
 
Zakazy ruchu - Niemcy 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 stycznia 2016 00:00

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o zakazach ruchu dla pojazdów ciężarowych na rok 2016 (dokument w pliku PDF).

 
Czy GDDKiA łamie prawo na wagach preselekcyjnych? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:52

W dniu 12 października 2015 roku SPFT złożyło do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad zapytanie związane z podstawą prawną rejestracji, przechowywania i udostępniania zdjęć wykonanych przez kamery preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów. Przyczyną złożenia zapytania był fakt, iż w toku załatwianych przez SPFT spraw prawnych okazało się, że pracownicy Inspektoratów Transportu Drogowego mają nieograniczony i swobodny dostęp do zdjęć pojazdów wykonujących przejazdy po drogach publicznych. Nadto, jak wynika z posiadanej przez SPFT dokumentacji, na podstawie sporządzanych zdjęć możliwa jest identyfikacja kierującego, a to skutkuje koniecznością objęcia systemu wymogami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Poprawiony: poniedziałek, 11 stycznia 2016 11:29
Więcej…
 
Grzywny za odpoczynek w pojeździe we Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:24

Uprzejmie informujemy, że francuskie służby kontroli drogowej rozpoczęły regularne i szczegółowe kontrole dotyczące odpoczynków w pojeździe. Przypominamy, że z dniem 11 lipca 2014 roku we Francji wprowadzono drastyczne kary za wykonywanie regularnych odpoczynków tygodniowych w pojeździe przez kierowcę w transporcie międzynarodowym, sięgające do 30000 Euro, co nie wyklucza także kar pozbawienia wolności do roku dla osób zarządzających transportem. Średnia wysokość rzeczywiście nakładanych kar za powyższe naruszenia wynosi ok. 2300 Euro (poniżej skan mandatu za "spanie w pojeździe" w kwocie 4000 Euro). Chociaż przepisy ustawy nr 2014-790 z dnia 10 lipca 2014 r. w zakresie "walki z dumpingiem socjalnym" są w zakresie zasad kontroli odpoczynków tygodniowych niejasne (nieprecyzyjne), francuska policja przyjęła określone metody weryfikacji okoliczności związanych z odpoczynkiem tygodniowym.

Poprawiony: poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:30
Więcej…
 
LIMOSA - Belgia rejestruje kierowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 10:16

Przypominamy, że od 2007 roku w Belgii obowiązują szczegółowe przepisy dotyczące zasad delegowania pracowników (projekt LIMOSA). System rejestracji zagranicznych pracowników - LIMOSA (www.limosa.be) umożliwia kontrolę i weryfikację informacji o delegowanych na terytorium Belgii pracownikach przez uprawnione organy kontrolne (Service public fédéral – Emploi, travail et concertation sociale - odpowiednik polskiej Inspekcji Pracy). Z zasady przewoźnicy w transporcie międzynarodowym zwolnieni są z obowiązku rejestracji w systemie - jedynym wyjątkiem są przewozy kabotażowe - w tym przypadku przed wykonaniem pierwszego przewozu podmiot delegujący kierowcę (kierowców) powinien dokonać odpowiedniego zgłoszenia poprzez system LIMOSA.

Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2015 10:21
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 25