• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
Nowe przepisy w Szwecji dot. opon zimowych PDF Drukuj Email
niedziela, 09 grudnia 2012 00:00

Począwszy od 2013 roku w Szwecji zostanie wprowadzony obowiązek posiadania dla pojazdów ciężarowych oraz autobusów opon zimowych na osi napędowej. Zasady te będą obowiązywały od 1 grudnia do 31 marca. Nowy przepis wprowadzony zostanie wyłącznie dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton - co istotne, będzie dotyczył przewoźników zarówno krajowych, jak i zagranicznych - podstawowym celem nowych norm jest zmniejszenie ilości poważnych wypadków w warunkach zimowych. Ponadto warto przypomnieć, iż dotychczas w Szwecji obowiązywał przepis, iż w zimowych warunkach drogowych, głębokość bieżnika winna wynosić minimum pięć milimetrów - norma ta nadal będzie obowiązywać.


 
Najbliższe istotne terminy dla branży transportowej PDF Drukuj Email
piątek, 07 grudnia 2012 10:45

SPFT przypomina, że w najbliższym czasie mijają terminy na złożenie niektórych dokumentów związanych z wykonywaniem transportu drogowego. W szczególności zwracamy uwagę na następujące daty:

  1. 31 stycznia 2013 (przewoźnicy osób i rzeczy) - złożenie deklaracji środowiskowej (za zużyte paliwo) do Urzędu Marszałkowskiego i (druga kopia) do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska,
  2. 28 lutego 2013 (przewoźnicy rzeczy) - złożenie sprawozdania rocznego ADR do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
  3. 10 stycznia 2013 (przewoźnicy osób) - Umsatzsteuer - niemiecki Vat dla przewoźników polskich realizujących przewozy drogowe przez (na) terytorium Niemiec (dotyczy zarówno deklaracji miesięcznych jak i kwartalnych)
 
Ruger - Kolejne obniżenie składek ubezpieczeń dla SPFT PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 00:00

SPFT w drodze negocjacji z ubezpieczycielem, przedsiębiorstwem Ruger ustaliło dla Członków Stowarzyszenia nowe wysokości stawek ubezpieczeniowych dla polis "licencyjnych", tj. w zakresie odpowiedzialności zawodowej przewoźnika. Od dnia 26 listopada 2012 roku składka za jeden pojazd wynosi 500 zł, zaś składka za 2 i więcej pojazdów tylko (!!!) 250 zł. SPFT zatem wynegocjowało dla swoich członków jedną z najbardziej korzystnych ofert ubezpieczeniowych na rynku.


 
Tekst jednolity ustawy o transporcie drogowym PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:35

SPFT informuje, że w dniu 19 listopada 2012 roku ukazało się obwieszczenie Marszałka RP w sprawie opublikowania nowego tekstu jednolitego ustawy o transporcie drogowym. Mizerna jakość tworzenia norm prawnych uwidacznia się także w kolejnych zmianach ustawowych - jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż w ciągu 11 lat funkcjonowania ustawy, zmian jej zapisów poczyniono ponad 1000 razy (w odniesieniu do poszczególnych artykułów).

Więcej…
 
Po konferencji SPFT PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:21

W dniu 24 listopada 2012 roku odbyła się pierwsza konferencja SPFT związana z aktualnymi problemami w transporcie drogowym. Udział wzięło niemal 80 przedstawicieli przewoźników z całego zachodniopomorskiego. W skrócie w trakcie konferencji:

Więcej…
 
SPFT partnerem Rüger Polska - Ubezpieczenia licencyjne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2012 21:16

Z dniem 18 listopada 2012 roku SPFT podpisało umowę współpracy z Rüger Polska sp. z o.o., ubezpieczycielem który jako jeden z nielicznych ma swojej ofercie ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej przewoźnika, tj. zabezpieczenia finansowego niezbędnego do uzyskania licencji na podstawie Rozporządzenia 1071/2009. W drodze negocjacji udało się nam ostatecznie ustalić bardzo korzystne stawki ubezpieczeniowe dla Członków SPFT. Po szczegóły zapraszamy do naszego biura.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 25